مطبوعات اقتصادی امروز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۹
دلفراز مدیر عامل بیمه ملت شد
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۹

آیا کرونا در زمره امراض خاص محسوب می شود ؟

 

▪️داشتن نگاه درمانی به پوشش امراض خاص بیمه‌های عمر اشتباه است

◾️بیمه‌های عمر دارای پوشش‌های تکمیلی متعددی است که یکی از آنها با عنوان پوشش امراض خاص (Critical Illness یا امراض وخیم) متداول است. این پوشش بیمه‌ای، نوعی پوشش بیمه زندگی است که خطر تحت پوشش آن، آثار به جا مانده از ابتلای فرد به این بیماری‌هاست که تا پایان عمر همراه فرد بیمه‌شده خواهند بود.

◾️برای آنکه با امراض خاص بیشتر آشنا شویم باید توجه داشت که بیماری‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:
دسته اول ـــ بیماری‌هایی که وقتی مداوای کامل شدند، فرد بیمار به زندگی طبیعی خود برمی‌گردد و فرد پس از مداوا می‌تواند به قوت قبلی خود کار کند.
🔳دسته دوم ـــ بیماری‌هایی هستند که حتی اگر بطور کامل هم مداوا شوند، سبک زندگی فرد تا پایان عمر به حالت قبل برنمی‌گردد و عوارض آن به شکل کم‌توانی، ازکارافتادگی جزئی و کاهش قوای کاری فرد تا پایان عمر همراه اوست.

🔲هدف پوشش تکمیلی امراض خاص، پوشش دادن به دسته دوم از بیماری‌هاست. تعداد این بیماری‌ها محدود به ۱۵ الی ۵۰ مورد بیشتر نیست و بیمه‌گر با احراز ابتلاء و صرف‌نظر از اینکه فرد همانند بیمه‌های درمانی اقدام به خرج برای درمان خود کرده یا نکرده است، متعهد به پرداخت خسارت است.

▪️این نگرش نادرست (طبقه‌بندی امراض خاص بیمه‌های عمر به عنوان بیمه درمان)‌ موجب می‌شود که بیماری کرونا جزو امراض خاص طبقه‌بندی شود حال آنکه هنوز مشخص نشده است که عوارض کاهنده توان کاری مبتلایانی که مداوا می‌شوند، در باقیمانده عمرشان چیست. بیماری کرونا همانند بیماری سل دستگاه تنفس را درگیر می‌کند و شباهت زیادی بین آنها دیده می‌شود. با این حال، طبقه‌بندی‌های صورت گرفته، بیماری سل را در لیست Criticall Illness قرار نداده و عوارض ناشی از آن را تا پایان عمر پایدار نمی‌دانند.
منبع: بیمه کاوی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *