معرفی بیمه عمر و سرمایه گذاری

 
بیمه عمر و سرمایه گذاری قرارداد بیمه ای است که علاوه بر پرداخت سرمایه در صورت فوت به بازماندگان، امکانات فوق العاده و متنوع سرمایه گذاری را نیز فراهم می سازد.
بیمه عمر و سرمایه گذاری یکی از پرطرفدار ترین بیمه های عمر در جهان است که با اضافه نمودن یک برنامه سرمایه گذاری سیستماتیک به بیمه عمر بلند مدت، روز به روز طرفداران بیشتری را در اکثر کشورها به خود جلب می نماید.
همگی ما تصویری از آینده را تجسم می نماییم که در آن رفاه و امنیت مالی خانواده خویش که خواستی قلبی برای همه ماست درخشش می نماید. آنچه ما را در رسیدن به این هدف نائل می نماید حاصل دسترنج و تلاش ماست در طول سالیانی که پیش رو داریم. اگر این سالیان و آنچه حاصل گذر زمان است آن قدر که ما انتظار داریم به درازا نیانجامد جبران آن با چه کسی است؟ بیمه عمر مناسب تصویری را که ما از آینده تجسم می نماییم جاودانه می نماید.
آسودگی و آرامش خاطر از رفاه و تامین خانواده ما حداقل حاصل آن است که خود به تنهایی از ارزش والایی برخوردار است.
در شرایط کنونی آیا می توان از تورم چشم پوشی کرد؟ چنانچه سرمایه بیمه های عمر متداول در حال حاضر برای خانواده تا حدودی کارگشا باشد آیا در آینده نیز پس از گذشت چند سال این مبلغ به اندازه امروز کارگشا خواهد بود؟ و این در حالیست که با توجه به نرخ تورم بدیهی است که پاسخ منفی است.
اما با خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری  به مجموعه ای از امکانات کم نظیر کاربری بیمه در جهان دسترسی خواهید یافت. انتخاب امروز شما موجب تامین مالی خانواده و بهره مندی از بهترین بازارهای سرمایه گذاری در ایران خواهد شد
 

اهداف و مزایا


 
 • آینده خانواده خود را تأمین نمایید.

 • سرمایه گذاری مناسب و سود آور را انتخاب کنید.

 • هزینه های تحصیلی فرزندان را تأمین کنید.

 • بیمه نامه را با توجه به پوشش های زیر مطابق دلخواه طراحی کنید:
  • پوشش حوادث انفرادی

  • سرمایه اضافی بیمه عمر زمانی ساده

  • معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی دائم - کامل بیمه شده

  • پرداخت سرمایه بیماری های تحت پوشش صرف نظر از هزینه های بیمارستانی تا سقف پانصد میلیون ریال

 

خدمات مشاوره انواع بیمه نامه
بررسی مسائل حقوقی بیمه 
تلفن تماس: 09355050959 * 09155801576
ارتباط از طریق واتساپ: 09355050959

انواع طرح های بیمه ای

 
 1. طرح جامع

 2. طرح مشترک

 3. مستمری مکمل بازنشتگی

 4. مستمری همگانی

 5. تامین آتیه فرزندان

 6. عمر مانده بدهکار

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری (طرح جامع)


بيمه عمر‌و‌سرمايه‌گذاري طرح جامع تركيبي از يك بيمه عمر و يك اندوخته سرمايه‌گذاري بوده كه علاوه بر ارائه پوشش خطر فوت و برخي پوششهاي اضافي، درآمدهايي را با تضمين يك نرخ سود سرمايه‌گذاري مشخص در زمان حيات نصيب بيمه‌گذار مي­نمايد.
در اين بيمه،
 •    پوشش فوت با انتخاب يك سرمايه پايه فوت فراهم مي‌شود كه قابليت افزايش را در سالهاي آينده خواهد داشت و تنها در صورت فوت بيمه‌شده در مدت بیمه نامه به بازماندگان پرداخت مي‌شود.

 •    پوشش حيات نيز با جمع‌آوري و انباشت بخشي از وجوه پرداختي بيمه‌گذار در يك اندوخته سرمايه‌گذاري، تامين مي‌شود که اين اندوخته مي­تواند با هدف تامين دوره بازنشستگي يا ساير مقاصد مالي فرد در آينده، تشكيل شده است.

به همين منوال، مبالغ پرداختي بيمه‌گذار نيز به دو مؤلفه حق بيمه پوشش فوت و سپرده سرمايه‌گذاري (حق بيمه پوشش حيات) تقسيم مي‌شود. در اين بيمه­ نامه علاوه بر پوشش خطر فوت و همچنين تامين دوران بازنشستگي برخي پوششهاي اضافي ديگر نيز پيش‌بيني شده كه هر يك از آنها با اختصاص حق بيمه مربوط به خود، تعهدات اضافي را براي بيمه‌گر به دنبال دارد و در صورت وقوع خطر از بيمه‌شده حمايت مي‌كند. به طور كلي اين بيمه‌نامه از حيث تنوع پوششها و نحوه ارائه آنها جامع‌ترين بيمه‌نامه موجود در جهان است كه اغلب نيازهاي معيشتي يك خانواده را براي مدتي طولاني تامين نموده و مزاياي آن نقش بسيار سودمندي در حيات اقتصادي و رفاه اجتماعي فرد و خانواده‌اش دارد.
در بيمه عمروسرمايه‌گذاري، بيمه ­شده بر پايه نيازهاي خود و خانواده در ابتدا سرمايه‌اي را به عنوان سرمايه پايه بيمه انتخاب مي‌كند و به تناسب سرمايه انتخابي و همچنين با توجه به تمايل و توان مالي خود، مبالغ حق بيمه و نحوه پرداخت آن را (اعم از ماهانه در قراردادهای فروش جمعی، سه‌ماهه شش‌ماهه، سالانه و یا یکجا) برمي‌گزيند. حق بيمه‌هاي پرداختي پس از كسر حق بيمه لازم براي پوشش فوت، هزينه­ هاي بيمه ­نامه، ماليات بر ارزش افزوده و پوششهاي اضافي، به اندوخته سرمايه‌گذاري افزوده مي‌شود. اين اندوخته، طي سالهاي بعد با افزوده شدن حق ­بيمه‌ها و اختصاص سود به آنها، افزايش يافته و با تشكيل يك سرمايه حيات، پس‌اندازي مطمئن براي رفع نيازهاي احتمالي و برنامه‌هاي آينده بيمه شده خواهد بود. نرخ سود تضمینی در بیمه های عمر انفرادی در دو سال اول 16 درصد ، در دو سال دوم 13 درصد و از آن پس 10 درصد میباشد .
 
 

پوششهای بیمه ای


 • فوت


 1. پوشش فوت به هر علت

بيمه گرمتعهداست درصورت رعایت تعهدات توسط بیمه گذار و فوت بیمه شده در هر سال بیمه ­ای، مبلغ سرمایه فوت مربوط به سال بیمه ­ای منطبق با تاریخ فوت و همچنین اندوخته بیمه­ نامه بصورت روز شمار تا زمان فوت را به ذینفعان پرداخت نماید. همچنین بیمه گذار می­تواند به منظور مقابله با اثرات تورم درخواست افزایش سرمایه فوت به میزان 5، 10 و یا 15 درصد در هر سال را داشته باشد.سرمایه این پوشش از یک تا 25 برابر حق بیمه سال اول و تا سقف 4.000.000.000 ریال می باشد. به منظور حفظ حقوق بیمه گذاران، حداکثر سرمایه قابل ارائه پوشش فوت به هر علت برای بیمه شدگان کمتر از 19 سال(18سال کمتر) حداکثر 15 برابر حق بیمه سال اول تا سقف 500.000.000 ریال میباشد .
 
 • حادثه


 1. پوشش فوت ناشی از حادثه

در صورت انتخاب این پوشش و فوت ناشی از حادثه بیمه شده، سرمايه فوت ناشي از حادثه علاوه بر سرمایه فوت به هر علت و اندوخته تشکیل شده تا زمان فوت به استفاده كنندگان پرداخت خواهد شد. سرمایه فوت ناشی از حادثه ضریبی از سرمایه فوت به هر علت بوده و بیمه گذار می­تواند به دلخواه سرمایه این پوشش را از یک تا چهار برابر سرمایه فوت به هر علت انتخاب نماید. این پوشش برای بیمه­ شدگان 4 سال به بالا (تا انتهای مدت بیمه نامه) قابل ارائه است.
تعریف حادثه : عبارت است ازهرواقعه ناگهانی ناشی ازیک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه شده بروزنماید.
 
 1. پوشش نقص عضو ناشی ازحادثه

دراين پوشش بيمه­ گرمتعهد است در صورت نقص عضو يا ازكارافتادگي دائم ناشي از حادثه بيمه­ شده طي مدت بيمه­ نامه حسب درصد ازكارافتادگي و متناسب با شرايط و ضوابط اختصاصي اين پوشش، درصدي از سرمايه نقص عضو را به وي پرداخت نمايد. لازم به ذكر است سرمايه نقص عضو برابر 100 درصد سرمايه فوت به هر علت تعيين مي­گردد. شرایط سنی این پوشش مطابق پوشش فوت ناشی از حادثه بوده و برای بیمه­ شدگان 4 سال به بالا (تا انتهای مدت بیمه نامه) قابل ارائه است. ارائه این پوشش مشروط به انتخاب پوشش فوت ناشی از حادثه می باشد و به تنهایی قابل ارائه نیست.
 
 1. هزينه­ هاي پزشكي ناشي از حادثه

در اين پوشش بيمه­ گر متعهد است هزینه­ های پزشکی ناشی از بروز حادثه برای بیمه شده را پرداخت نماید. سرمایه این پوشش برای کلیه بیمه شده­گان معادل 20 درصد سرمایه فوت به هر علت تا سقف 500.000.000 ریال می­باشد. شرایط سنی این پوشش مطابق پوشش فوت ناشی از حادثه بوده و برای بیمه­ شدگان 4 سال به بالا (تا انتهای مدت بیمه نامه) قابل ارائه است. ارائه این پوشش مشروط به انتخاب پوشش فوت ناشی از حادثه می باشد و به تنهایی قابل ارائه نیست.
 
 1. غرامت روزانه بستری به علت کما ناشی از حادثه

این پوشش برای اولین بار در صنعت بیمه کشور توسط شرکت بیمه ما ارائه شده است. دراين پوشش بيمه گر متعهداست در صورت بروز حوادثی که منجر به کما رفتن بیمه شده و بستری شدن وی در مراکز درمانی مجاز می­گردد، مبلغی را تحت عنوان غرامت روزانه بستری به علت کما ناشی از حادثه پرداخت نماید. تاریخ مبنای محاسبه این غرامت از چهارمین روز بستری و حداکثر به مدت 90 روز خواهد بود. همچنین میزان غرامت روزانه این پوشش معادل پنج در هزار سرمایه فوت به هر علت بیمه­ نامه می­باشد. شرایط سنی این پوشش مطابق پوشش فوت ناشی از حادثه بوده و برای بیمه­ شدگان 4 سال به بالا (تا انتهای مدت بیمه نامه) قابل ارائه است. ارائه این پوشش مشروط به انتخاب پوشش فوت ناشی از حادثه می باشد و به تنهایی قابل ارائه نیست.
 
 • ازکارافتادگی کامل و دائم ناشی از بیماری یا حادثه


 1. پوشش معافيت از پرداخت حق بيمه بر اثر ازكارافتادگي كامل و دائم

در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه شده ( ناشی از حادثه یا بیماری) وی از پرداخت حق بیمه سنوات آتی معاف خواهد شد. در حال حاضر این پوشش برای بیمه­ نامه ­هایی که بیمه­ شده و بیمه­ گذار شخص واحد می­باشند قابل ارائه است. در گذشته داشتن شغل برای بیمه ­گذار از شروط اصلی ارائه این پوشش بوده که به منظور افزایش سطح خدمات رسانی به بیمه­ گذاران شرط شغلی حذف شده است. به عبارت دیگر در حال حاضر ارائه پوشش معافیت از پرداخت حق­ بیمه برای اقشاری همچون
 •  بازنشسته،
 •  خانه ­دار،
 •  سرباز،
 •  دانشجو و محصل
بلامانع است. شرایط سنی جهت ارائه این پوشش از سن 18 الی 60 سال می باشد اما تعهدات این پوشش شامل تمام مدت بیمه نامه است. بدین معنا که در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه شده قبل از سن 60 سال، از پرداخت حق بیمه تا انتهای مدت بیمه نامه معاف خواهد بود. همچنین لازم به توضیح است چنانچه حق ­بیمه پرداختی بیمه ­نامه بصورت افزایشی انتخاب شده باشد، افزایش­های مربوطه نیز مشمول این معافیت خواهد بود. در صورت بروز ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه شده در مدت قرارداد، شرکت بیمه ما متعهد به پرداخت حق ­بیمه بوده و سرمایه ­گذاری بیمه ­نامه طبق روال قبل ادامه خواهد داشت. در زمان پرداخت حق ­بیمه از جانب شرکت بیمه (دوره معافیت)، در صورت تمایل بیمه­ گذار با پرداخت حق بیمه پوششهای اضافی ارائه آنها ممکن خواهد بود.
 
 1. پوشش مستمری بیکاری درصورت ازکارافتادگی کامل ودائم ناشی از بیماری یا حادثه

چنانچه بیمه شده به هر علتي (ناشی از بیماری یا حادثه) دچار ازكارافتادگي كامل و دائم شود، علاوه بر معافيت از پرداخت حق بيمه، تا سن 60 سالگی نيز مستمري بیکاری دريافت خواهد نمود.ميزان پرداخت ساليانه این مستمري ضریبی از حق بیمه پرداختی می­باشد که به انتخاب بیمه ­گذار می­تواند از 1 تا 3 برابر مبلغ آخرين حق بيمه پرداختي تغییر نماید. این پوشش به بیمه­ شدگان بین 18 تا 60 سال قابل ارائه می­باشد. ارائه این پوشش مشروط به انتخاب پوشش معافیت از پرداخت حق­ بیمه می­باشد و به تنهایی قابل ارائه نیست.
 
 1. سرمایه اشتغال به علت ازکارافتادگی کامل و دائم ناشی از بیماری یا حادثه

با ازکارافتادگی دائم و کامل بیمه­ شده، بیمه­ شده قادر به ادامه فعالیت شغلی قبلی نخواهد بود. لذا در صورت انتخاب پوشش سرمایه اشتغال، درصورت ازکارافتادگی کامل و دائم ناشی از حادثه یا بیماری بیمه ­شده، سرمایه ای تحت عنوان سرمایه اشتغال به میزان سرمایه فوت به هر علت به بیمه شده پرداخت خواهد شد. ارائه این پوشش مشروط به انتخاب پوشش معافیت از پرداخت حق ­بیمه می­باشد و به تنهایی قابل ارائه نیست.
 
 • امراض خاص


 1. پوشش غرامت بیماری­های خاص

شرکت بیمه "ما" مکلف است در صورت ابتلا بیمه ­شده به هریک از بیماری­های خاص به شرح ذیل به شرط احراز و تائید آن توسط پزشک معتمد بیمه­ گر، معادل 30 درصد سرمايه فوت به هر علت در سال وقوع خسارت تا سقف 500.000.000 ريال به وي پرداخت نماید. نکته قابل اشاره در مورد این پوشش، پرداخت غرامت (فارغ از هزینه انجام شده برای درمان بیماری) معادل سقف این پوشش در هر سال بیمه­ ای است. بیماری­های تحت پوشش عبارتند از:
 • انواع سرطان

 • سكته قلبي

 • سكته مغزي

 • عمل جراحي قلب باز

 • پيوند اعضاي اصلي بدن

همچنین ارائه این پوشش در خصوص هر یک از بیماری­های مورد اشاره با تائید بیمه­ گر امکان پذیر می­باشد. بدین معنا که بیمه­ شده می­تواند در سال­های مختلف بیمه­ ای و با شرط خرید این پوشش از سرمایه مربوطه در خصوص بیماری­های فوق الذکر (هر بیماری تنها یک بار) استفاده نماید. در حال حاضر این پوشش برای بیمه­ شدگان 1 تا 60 سال قابل ارائه می­باشد.
 پوشش های رایگان منضم به بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری(جام زندگی):
پوشش فوت ناشی از حادثه قبل از صدور بیمه نامه: درصورت تکمیل فرم پیشنهاد و واریز مبلغ پیش پرداخت(هزینه های معاینات پزشکی)، بیمه شده اصلی به میزان 200.000.000 ریال تحت پوشش فوت ناشی از حادثه قرار دارد.
سایر ویژگی­های بیمه نامه عمر وسرمایه گذاری طرح جامع
 •  واریزمتفرقه: به منظور تقویت اندوخته سرمایه­ گذاری، بیمه گذار در هر زمانی (چه در زمان تکمیل فرم پیشنهاد و چه در طی مدت بیمه­نامه) می­تواند وجهی را تحت عنوان واریز متفرقه به حساب اندوخته بیمه نامه واریز نماید.

 •  مدت بيمه نامه: 5 الي 30 سال

 •  سن بيمه شده در زمان صدور: از بدو تولد تا سن 65 سالگي

 •  حداکثر سن ارائه پوشش فوت و حادثه : 75 سالگي

 •  روش پرداخت حق ­بيمه: يكجا، ساليانه، شش ماهه، سه ماهه، ماهانه (فقط برای فروش جمعی)

 •  حق­ بيمه: حداقل حق بيمه یکجا: 20.000.000 ریال،

 •  حداقل حق بیمه سالانه: 1.500.000 ريال

 •  حداقل مبلغ هر قسط: 500.000 ريال

 •  ضریب افزايش سالانه حق بیمه: 0، %5، %10، %15 و %20 (به انتخاب بيمه گذار)

 •  ضریب افزايش سالانه سرمايه فوت: 0، %5، %10 و %15 (به انتخاب بيمه گذار)

 

مشارکت در منافع


در بيمه‌نامه‌هاي عمر وسرمايه‌گذاري، بيمه‌گذار علاوه بر سود علي‌الحساب تضميني، در 90% منافع حاصل از سرمايه ­گذاري بيمه‌گر بر روي ذخيره بيمه‌نامه‌ مشاركت دارد و اين مشاركت بصورت افزايش اندوخته سرمايه‌گذاري به استفاده‌كننده از بيمه‌نامه  پرداخت مي‌گردد. منظور بيمه‌گران از قراردادهاي با مشاركت، آن است كه در پايان مدت بيمه، علاوه بر سرمايه و اندوخته اوليه، مبلغي اضافه به بيمه‌گذار پرداخت شود تا از اين راه تا حد ممكن آثار تورم خنثي شده و مزاياي بيمه‌هاي‌ عمر جالبتر و افزون‌تر باشد. عمل مشاركت در منافع موجب مي‌گردد كه قسمت بزرگي از سود قراردادها به دارندگان آن برگشت داده شود كه اين ابزاری براي تعديل و تصحيح نرخ سود می­باشد. سود مشاركت در منافع حاصل از سرمايه‌گذاري ذخاير بيمه ­نامه هاي‌ عمروسرمايه‌گذاري با توجه به عواملي نظير طول دوره مشاركت بيمه‌گذار در پرداخت حق بيمه طي سال مالي و همچنين زمان پرداخت حق­ بيمه (قبل یا بعد از سررسید اقساط)، توزيع مي‌شود. مشارکت در منافع، سودي علاوه بر نرخ بهره (سود) فني است که در محاسبات لحاظ مي‌گردد و در محاسبه و پرداخت سرمايه به صورت تضميني، به بيمه گذار منعکس مي‌شود.
  بر اساس سوابق سال­های گذشته، سود قطعی برای بیمه­ نامه­ های صادره در سالهای 91 ، 92 ،93 ، 94 به ترتیب 27 ،27/1، 27/5، 27محاسبه شده و به حساب اندوخته بیمه ­نامه­ ها منظور گردیده است.
   

طرح مشترک


بیمه عمروسرمایه گذاری جام مهر (طرح مشترک)


يكي از طرح‌هاي تعريف شده از بيمه‌نامه هاي عمر و سرمايه‌گذاري، بيمه­ نامه عمروسرمايه ­گذاي مشترک (طرح جام مهر) مي­باشد. در اين طرح در قالب يك بيمه­ نامه دو نفر تحت پوشش بيمه ­اي قرار مي­گيرند. از مهمترين مزايا و ويژگي‌هاي مربوط به اين طرح، پوشش بيمه اي براي دو نفر در قالب يك بيمه نامه بوده كه اين امر منجر به كاهش هزينه‌­هاي اداري و ساير هزينه‌هاي بيمه‌گري در مقايسه با خريد جداگانه بيمه ­نامه‌ها خواهد گرديد. همچنين چنانچه در هر سال بيمه‌اي بيمه شده اول قرارداد قبل از بيمه شده دوم فوت نمايد، بيمه شده دوم بدون پرداخت حق بيمه تا انتهای مدت بیمه ­نامه تحت پوشش بيمه فوت به هر علت خواهد بود.

 طرح مستمری مکمل دوران بازنشستگی


باتوجه به اهمیت ارائه بهترین خدمت درایام  بازنشستگی، شرکت بیمه "ما" اقدام به اجرای طرح مذکورنموده است. این طرح با هدف مکملی برای حقوق دوران بازنشستگی راه اندازی شده است. درطرح مذکور  بیمه گذاران محترم عمر می­توانند باپرداخت حق ­بیمه در مدت بیمه نامه، علاوه بربهره مندی ازمزایای بیمه­ ای، درانتهای قرارداد که منطبق با آغاز دوران بازنشستگی است از مستمری طرح مذکور بهره مند گردند.

انواع طرح­های مستمری


 • طرح شماره یک: پرداخت مستمری تضمینی با مدت معین

در این طرح مستمری پرداختی به بیمه­ شده از محل اندوخته تشکیل شده تامین مالی خواهد شد. دوران پرداخت مستمری تضمینی با مدت معین به انتخاب بیمه­ گذار بوده و در صورت فوت مستمری بگیر، مانده مستمری به صورت یکجا یا ادامه روند مستمری تا پایان دوره تعیین شده به ذینفع / ذینفعان پرداخت میگردد.
 • طرح شماره دو
  پرداخت
   
  مستمری مادام العمر (به شرط حیات)

در این طرح نیز مستمری پرداختی به بیمه­ شده از محل اندوخته تشکیل شده تامین مالی خواهد شد. همانطور که از نام این طرح مشخص است دوران پرداخت مستمری تا زمان حیات مستمری بگیر بوده و با فوت وی مستمری قطع خواهد شد. این طرح برای مستمری بگیرانی که هیچگونه ورثه­ای ندارند توصیه می­شود.
 • طرح شماره سه:
  پرداخت مستمری مادام العمر با دوره تضمین

 یکی از نگرانی­های افرادی که مستمری مادام العمر (طرح شماره دو) را انتخاب می­نمایند فوت زود هنگام است. به منظور رفع این دغدغه، بیمه­ گر دوره­ ای را به عنوان دوره تضمین در پرداخت مستمری لحاظ می­نماید. مدت این دوره تضمین به دلخواه مستمری بگیر می­باشد. چنانچه در این طرح مستمری بگیر قبل از دوره تضمین فوت نماید بیمه گر متعهد به پرداخت مستمری تا پایان دوره تضمین می باشد اما در صورت فوت مستمری بگیر بعد از دوره تضمین، مستمری پرداخت قطع خواهد شد 
 • طرح شماره چهار:
  پرداخت مستمری به شرط حیات با مدت معین

در این طرح مدتی به عنوان دوره پرداخت مستمری از جانب مستمری بگیر  تعیین می شود. با فوت مستمری بگیر در طی این دوره یا رسیدن به انتهای دوره، پرداخت مستمری قطع خواهد شد.
 • طرح شماره پنج:
  پرداخت مستمری به شرط حیات با مدت معین و دوره تضمین

 این طرح ترکیبی از طرح شماره سه و چهار می باشد. مستمری بگیر دوره ای را به عنوان دوره دریافت مستمری به شرط حیات و دوره ای را به عنوان دوره تضمین پرداخت مستمری انتخاب می­کند. الزاما دوره تضمین کوچکتر از دوره معین دریافت مستمری خواهد بود. چنانچه مستمری بگیر در دوره تضمین فوت نماید، بیمه گر متعهد به پرداخت مستمری تا پایان دوره تضمین می­باشد. درصورت حیات مستمری بگیر در انتهای دوره تضمین، با فوت وی یا رسیدن به انتهای قرارداد (انتهای دوره معین)  پرداخت مستمری قطع خواهد شد.
توجه: براساس انتخاب هر یک از طرح­ها، مبلغ مستمری دریافتی تغییر خواهد نمود.  
مستمری همگانی
این طرح نیز همانند طرح مستمری مکمل بازنشستگی بوده و برای اقشاری که از مستمری پایه بهره مند نمی­باشند توصیه می­گردد. از جمله این افراد می­توان به

 •   زنان خانه دار،

 •   مشاغل آزاد،

 •   نویسندگان،

 •   هنرمندان و

 •   ورزشکاران

 اشاره کرد. طرح مستمری همگانی نیز همانند مستمری مکمل بازنشستگی دارای انواع مختلفی می­باشد که علاقه­ مندان می­توانند جهت کسب اطلاع بیشتر به این بخش مراجعه نمایند.
 

تامین آتیه فرزندان


در بسياري از موارد، ممكن است والدين بخواهند براي آتيه فرزندان خود برنامه‌ريزي كنند. با افزایش سن زوج­های جوان و بزرگ شدن فرزندان، بروز بیماری­های احتمالی، رسیدن به سن بازنشستگی و ... هزینه ­های زندگی به یکباره رشد خواهد نمود. در زمان بلوغ فرزندان ،فرزندان پسر نيازمند تامين هزينه‌هاي تحصيلات دانشگاهي، سرمايه‌اي براي شروع كسب‌و‌كار، مبلغ قابل توجهي براي ازدواج و شروع زندگي جدید و حتي تامين هزينه‌هاي اوليه زندگي مشترك و ... خواهد بود و از سوي ديگر فرزندان دختر نيز علاوه بر هزينه تحصيل، هزينه زيادي را براي تامين جهيزيه نيازمند می­باشند. سرپرستان خانواده می­توانند این قبیل هزینه­ ها را با خريد بيمه‌هاي عمر و سرمایه گذاری طرح جامع مدیریت نموده و طی مدت بیمه نامه علاوه بر بهره مندی از پوشش­های متنوع بیمه ­ای، از آرامش خاطر برخوردار گردند.
 

 عمر مانده بدهکار


يكي از انواع بيمه­ هاي عمر ساده زماني، بيمه عمر ساده زماني با سرمايه نزولي که با نام تجاری بيمه مانده بدهكار شناخته می­شود مي­باشد. با توجه به نگراني­ها و دغدغه ­هاي بانک­ها و موسسات مالي و اعتباري در خصوص وصول مطالبات خود از وراث وام گيرندگان متوفي و در راستاي حمايت خانوارها و وراث وام ­گيرنده­گان در صورت فوت احتمالي وام­ گيرنده در خلال مدت بازپرداخت وام، بيمه نامه عمر مانده بدهكار طراحي و عرضه گرديده است. هدف اين بيمه نامه رفع نگراني موسسات وام دهنده و پرداخت اصل مانده اقساط وام به موسسات مزبور، (در صورت فوت احتمالي وام گيرنده) سلب مسئوليت از وراث وام گيرنده و فك سند يا وثيقه در رهن موسسه وام دهنده مي باشد. در اين بيمه­ نامه استفاده­ كننده (ذينفع) از سرمايه فوت بيمه ­نامه (مانده بدهي اصل وام)، موسسه اعتباري یا بانک بوده كه به بيمه شده وام يا تسهيلاتي را ارائه نموده است.
   

خدمات اینترنتی


با توسعه خدمات الکترونیک در دهه اخیر، شرکت بیمه ما با هدف افزایش رضایتمندی بیمه ­گذاران و نمایندگان و همچنین تسهیل امور، اقدام به ارائه خدمات الکترونیک گسترده­ ای نموده است. از جمله می­توان به موارد ذیل اشاره نمود:
 • ارائه اطلاعات مالی بیمه ­نامه شامل اندوخته روزشمار بیمه­ نامه، ارزش بازخریدی روزشمار، اقساط واریزی و پرداخت اینترنتی اقساط از طریق سایت تخصصی بیمه های زندگی . این امکان برای کلیه بیمه ­گذاران فراهم بوده و می­توانند با مراجعه به سایت تخصصی بیمه ­های زندگی از جزئیات بیمه ­نامه مطلع گردند.

 • اطلاع از حق بیمه واریزی بعد از 24 ساعت از طریق سایت تخصصی بیمه­ های زندگی

 • ارسال پیامک برای بیمه­ گذار در زمان ثبت پیشنهاد در سیستم صدور بیمه عمر

 • ارسال پیامک جهت یادآوری سررسید اقساط . برای این منظور 10 روز قبل از سررسید اقساط بیمه عمر، پیامکی جهت یادآوری تاریخ قسط بیمه­ نامه برای بیمه­ گذار ارسال می­گردد.

 • ارسال پیامک وصول اقساط واریزی. در صورت واریز قسط بیمه ­نامه، 24 ساعت بعد از زمان واریز قسط، پیامکی جهت تشکر و حصول اطمینان از وصول قسط بیمه­ نامه برای بیمه ­گذار ارسال خواهد شد.

 • ارسال پیامک عدم پرداخت در صورت معوق شدن پرداخت اقساط.

 • اطلاع بیمه گذاران از وضعیت بیمه نامه و مانده حسابشان نزد شرکت بیمه گر شامل:

 • اخذ تائید لحظه ای از میزان حق بیمه واریزی

 • اطلاع از میزان اندوخته روز شمار

 • اطلاع از میزان ارزش بازخرید روز شمار

 • اطلاع از میزان وام متعلقه ، شرایط و مدارک و مراکز ارائه خدمت

 • اطلاع از میزان پوشش ها تعهدات بیمه گر براساس اخرین تغییرات اعمال شده

 • اطلاع از اصالت بیمه نامه

لازم به توضیح است این امکان ناشی از پیاده سازی نظام حسابداری مکانیزه در سیستم­ های صدور شرکت بیمه ما می­باشد که بیمه ­گذاران را در هر زمان قادر به اطلاع از وضعیت مالی بیمه­ نامه ­های عمر می­نماید.
 • در دسترس بودن و پاسخگویی مسئولین ارشد شرکت بیمه گر در صورت بروز مشکلات احتمالی و یا اخذ پاسخ مستقیم به هرگونه سوالات احتمالی
 • امکان پیگیری صدور بیمه ­نامه از زمان ثبت تا تحویل بیمه ­نامه از طریق سامانه ثبت پیشنهادات بیمه عمر. این امکان برای کلیه نمایندگان فعال بوده و ضمن تسریع در فرایند صدور، اطلاعاتی از قبیل وضعیت در جریان صدور بیمه ­نامه، امکان دریافت معرفی نامه پزشکی، امکان رفع نقص مدارک و ... را برای نمایندگان فراهم می­سازد.